نکات مهم در تولید محتوا چیست. نوشتن یک محتوای درجه یک به همین سادگی‌ها که تصور می‌کنید نیست. محتواهای زیادی روزانه در سطح وب تولید و منتشر می‌شوند ولی همه آن‌ها لیاقت پیدا نمی‌کنند که به صفحه نخست موتور جستجوگر گوگل راه پیدا کنند. بی‌شک نویسندگان آن‌ها رازهایی از محتوا نویسی بلد هستند که به هرکسی نمی‌گویند! اگر شما جای آن‌ها بودید همه فوت‌های کوزه‌گری خود را به دیگران می‌گفتید؟! در این مقاله ما می‌خواهیم تعدادی از فوت‌های کوزه‌گری را برای شما افشا کنیم و نکات مهم در تولید محتوا را برای شما بگوییم. ولی بهتر است آن را پیش خود نگاه‌دارید و به کسی نگویید چراکه این فوت‌ها سایت شما را ازاین‌رو به آن رو می‌کند. این شما و این هم فوت‌های کوزه‌گری و نکات مهم در تولید محتوا به زبان خودمانی!

محتوا نویسی
222

از نویسندگان مطرح دنیا به شما نصیحت! همیشه در حال تحقیق باشید

اولین اصل در تولید محتوا و از نکات مهم در تولید محتوا به‌روز بودن است. من خود نویسنده تولید محتوا هستم. گاهی وقت‌ها پیش می‌آید که انباری از ایده هستم و گاهی هم هیچ ایده‌ای برای نوشتن ندارم. حتماً شما هم با مشکل من مواجه شده‌اید. بسیاری از نویسندگان بزرگ معتقدند برای اینکه صف ذهن شما همیشه پر از ایده باشد لازم است تا همیشه در حال تحقیق و پژوهش و مطالعه باشید. این تحقیقات فقط نباید برای برنامه‌ریزی و یا نوشتن باشد. اگر این کار را همیشه انجام دهید کیفیت مطالب شما به طرز چشمگیری بهتر خواهد شد؛ زیرا ایده‌ها و نکات مهم در تولید محتوا همیشه با مطالعه و تحقیق در ذهن شما نقش خواهند بست.

محتوا نویس
3333

ایده‌ای به ذهنتان رسید؟!

حالا تازه شروع کار است باید یاد بگیرید که چگونه این ایده و نکات مهم در تولید محتوا را تبدیل به یک درخت تنومند محتوا کنید، باید یاد بگیرید که چطور آن را توسعه و گسترش دهید:

نوشتن محتوا
4444
 1. نکات عمده‌ای که می‌خواهید بیان کنید را کشف کنید
 2. به دنبال سایت‌هایی که اطلاعات اضافی برای شما فراهم می‌کنند
 3. به دنبال سایت‌هایی که نقطه نظرات شما را نشان می‌دهند

هر بار که در محیط وب به دنبال ایده‌ها و نظرات و نکات مهم در تولید محتوا خود هستید می‌کنید ایده‌های خود را بهتر و بیشتر از قبل رشد دهید.

منابع رو برای رفرنس دهی نگه دارید

جمع‌آوری منابع برای استفاده به‌عنوان مواد مرجع می‌تواند بسیار ضروری باشد ضمن اینکه ارزش محتوای شما را چند برابر می‌کند. همچنین ممکن است به این محتواها برای جستجوهای بعدی ممکن است نیاز داشته باشید و بهتر است همیشه در دسترس خود نگاه‌دارید. برای این منظور می‌توانید از نرم‌افزار اکسل استفاده کنید. می‌توانید ایده خود را به همراه صفحه URL که از آن استفاده نمودید شناسایی نموده و در صفحات گسترده وارد کنید ضمن اینکه بهتر است در جلوی هر قسمت از این ایده پردازی‌ها اشاره کنید که چرا می‌خواستید از این مطلب استفاده کنید.

از Google+ و Evernote برای ارائه تحقیقات خود استفاده کنید

شاید برای شما هم مثل خود من بارها پیش آمده باشد که یک صفحه وب را مشاهده می‌کنید که می‌دانید اطلاعات ارزشمندی دارد و ممکن است بعداً به کار شما بیاید. یا وقتی پست‌هایی می‌بینید که تحقیقات عالی یا ایده‌های تازه‌ای دارند، یا اگر می‌خواهید آن را به‌عنوان نمونه‌ای از کارها نگه دارید، حتماً آن صفحات وب را ذخیره کنید. خب ساده‌ترین کار این است که روی دکمه ستاره در گوشه آدرس بار کلیک کنید تا آن صفحه ذخیره شود ولی شما به‌عنوان یک نویسنده بهتر است تا حرفه‌ای عمل کنید و از ابزارهایی که در ادامه به شما می‌گوییم کمک بگیرید.

روش الفنت
فیلل

از ویژگی +1 Google استفاده کنید

وقتی یک صفحه وب را 1+ می‌کنید، Google یک رکورد یا آن را نگه می‌دارد. برای دیدن صفحاتی که در آن 1+ کرده‌اید، به نمایه Google+ خود بروید و روی برگه زیر بنر جلد خود با نام “+ 1” کلیک کنید. فهرستی از صفحات وب را که +1 کرده‌اید، با جدیدترین آن‌ها در بالا مشاهده خواهید کرد. این کار یک صفحه ساده از صفحاتی را که می‌خواهید بعداً دوباره پیدا کنید ایجاد می‌کند؛ اما راهی برای افزودن یادداشت یا طبقه‌بندی صفحات به شما نمی‌دهد.

برای دیدن صفحاتی که در آن 1+ کرده‌اید، به نمایه Google+ خود بروید و روی برگه زیر بنر جلد خود با نام “+ 1” کلیک کنید. فهرستی از صفحات وب را که +1 کرده‌اید، با جدیدترین آن‌ها در بالا مشاهده خواهید کرد. این کار یک صفحه ساده از صفحاتی را که می‌خواهید بعداً دوباره پیدا کنید ایجاد می‌کند؛ اما راهی برای افزودن یادداشت یا طبقه‌بندی صفحات به شما نمی‌دهد. اگر می‌خواهید یادداشت‌های خود را با ایده‌های خود ذخیره کنید، باید از فن که در مورد آن صحبت می‌کنیم استفاده کنید.

یک حلقه Google+ ایجاد کنید که هیچ‌کس در آن نباشد.

در اینجا نحوه عملکرد آن آورده شده است:

یک حلقه جدید Google+ با نام “ایده‌ها” ایجاد کنید، اما هیچ‌کس را در آن قرار ندهید.

سپس، هنگامی‌که می‌خواهید یک صفحه وب را پیدا کنید که می‌خواهید به خاطر بیاورید، می‌توانید آن را با حلقه ایده‌های خود “به اشتراک بگذارید”. ازآنجاکه هیچ‌کس در آن حلقه نیست، شما تنها کسی خواهید بود که آن را می‌بیند. این یک روش ساده برای پیگیری صفحات وب است که می‌خواهید بعداً پیدا کنید.

Evernote هم روش خوبی است امتحان کنید

Evernote به شما امکان می‌دهد صفحات وب را در یک سیستم پرونده مبتنی بر ابر ذخیره کنید. شما پوشه‌ها و برچسب‌ها را ایجاد می‌کنید و یادداشت‌هایی را درج می‌کنید که به شما کمک می‌کنند وقتی بعداً به آن نیاز دارید، آن اطلاعات را پیدا کنید. این پیشرفته‌ترین روش برای ذخیره صفحات وب برای مراجعه بعدی است؛ و نکته خوب آن این است که شما می‌توانید تجربه را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید.

 • برای هر پروژه نوشتن یک پوشه ایجاد کنید.
 • برای هر دسته‌ای که برای آن‌ها محتوا ایجاد می‌کنید، یک پوشه ایجاد کنید.
 • برای هر مشتری یا بخشی که برای آن محتوا ایجاد می‌کنید، یک پوشه ایجاد کنید.
 • صفحات وب ذخیره‌شده خود را در هر راه و روش‌هایی که برای شما کار می‌کند سازمان‌دهی کنید. اینجا می‌توانید یاد بگیرید که چگونه تنظیم کنید:

 1. در گوشه بالا سمت چپ، کنار “نوت بوک”، بر روی نشان کوچک کلیک کنید. پیوند به “نوت بوک جدید” ظاهر می‌شود. روی آن کلیک کنید.
 2. در پنجره بازشونده “ایجاد یک نوت بوک جدید”، نام پروژه یا دسته اطلاعاتی را که می‌خواهید ذخیره کنید بنویسید.
 3. به‌عنوان‌مثال، اگر شما پست‌های وبلاگ را برای چندین دسته در وب‌سایت خود می‌نویسید، برای هرکدام پوشه ایجاد کنید. هنگامی‌که تحقیق می‌کنید که مربوط به یکی از آن دسته‌ها باشد، آن را در پوشه مناسب خود ذخیره کنید.
 4. اگر در قسمت سازمان در سازمان خود محتوا ایجاد کردید، برای هرکدام پوشه ایجاد کنید. سپس وقتی تحقیق را در مورد یکی از آن بخش‌ها یافتید، آن‌ها را در پوشه‌ای با نام آن بخش ذخیره کنید.
 5. پس از ایجاد پوشه‌ها برای ذخیره تحقیق خود، Evernote Web Clipper را روی دسک تاپ خود تنظیم کنید.
 6. از Google، “Evernote Web Clipper” را جستجو کنید و بسته به مرورگر وب خود، نتیجه جستجو مناسب را انتخاب کنید.
 7. برای مثال، اگر Firefox دارید، اولین گزینه را انتخاب کنید. اگر Chrome دارید، دوم را انتخاب کنید.

Evernote در بالای مرورگر شما نمادی به نوار جستجوی شما اضافه می‌کند. اکنون آماده استفاده از Evernote برای طرح تحقیق خود هستید:

 1. هنگامی‌که در حال جستجوی وب هستید و صفحه‌ای را که می‌خواهید ذخیره کنید پیدا می‌کنید، روی نماد Clipper در بالای مرورگر خود کلیک کنید.
 2. صفحه وب تاریک می‌شود و Evernote بخشی از ذخیره شده صفحه را برجسته می‌کند. همچنین یک پنجره بازشو ظاهر می‌شود که از شما می‌خواهد دفترچه‌ای را که می‌خواهید این صفحه را در آن ذخیره کنید، برچسب‌هایی را که می‌خواهید آن را اختصاص دهید و هرگونه اظهارنظری که می‌خواهید داشته باشید، پرکنید.
 3. اطلاعات مناسب را وارد کرده و روی “Clip Article” کلیک کنید.

خودشه. مقاله شما در Evernote در پوشه پرونده‌ای که مشخص کردید ذخیره می‌شود.

سپس هنگامی‌که می‌نویسید و می‌خواهید یک آمار را بیابید، در اینجا نحوه یافتن آن در Evernote آورده شده است:

 1. هنگامی‌که شما در حال نوشتن یک پست وبلاگ یا نوشتن داستان هستید و به یک آمار یا واقعیت دیگری نیاز دارید، به Evernote.com بروید و به‌حساب کاربری خود وارد شوید.
 2. در نوار جستجو در بالای صفحه، کلمه کلیدی خود را تایپ کرده و روی “جستجو” کلیک کنید.
 3. تمام صفحات وب که با آن کلیدواژه برچسب‌گذاری کرده‌اید، در زیر نوار جستجو جمع می‌شود. هر صفحه با عنوان صفحه و تاریخی که آن را در Evernote ذخیره کرده‌اید، برچسب‌گذاری شده است.
 4. روی هر یک از نتایج جستجو کلیک کنید در سمت راست در پانل خواندن ظاهر می‌شود.

Evernote کارآمدترین روش برای یافتن اطلاعات شما است.

با بیان منحصربه‌فرد خود بنویسید

از دیگر نکات مهم در تولید محتوا خاص بودن است. سعی نکنید که از دیگران کپی‌برداری کنید. بیان شما چیز دیگری است! هرچقدر هم که زمخت، زننده و نامناسب باشد بالاخره از کپی کردن بهتر است. محتوای شما باید از یک سبک خاص برخوردار باشد که مختص شخصیت یا برند شما باشد. وقتی صدای خود را توسعه دادید، شما تمام نشده‌اید. (نویسندگان هرگز روی مهارت نوشتن خود متوقف نمی‌شوند. شما به‌عنوان یک نویسنده محتوا، باید مهارت‌های خود را به‌طور مداوم توسعه دهید) سبک با ارزش‌ترین مالکیت شما به‌عنوان یک نویسنده است و باید در طول زندگی حرفه‌ای خود تکامل یابد.

مالکیت محتوا نویس
شطرنج

اگر هنوز صدای خود را پیدا نکرده‌اید، این تمرین را امتحان کنید:

چگونه صدای خود را پیدا کنید

مهم نیست که چه محتوایی تولید می‌کنید، باید به صدای خود شما یا سبک شما باشد. هرگز نباید مثل یک حق چاپ شخصی دیگر به نظر برسد. این گفته، فقط با کپی کردن مهارت نویسندگان ماهر می‌توانید صدای منحصربه‌فرد خود را پیدا کنید. به‌طورمعمول افرادی که حرفه‌ای و صاحب سبک شده‌اند سه مرحله را در مورد مهارت خود انجام داده‌اند:

تقلید از دیگران

تسلط روی موضوع

ایجاد نوآوری

حالا کمی این سه بخش را بیشتر باز می‌کنیم و در یک جمله برای شما خلاصه کنیم: شما وقتی از سبک نویسنده‌ای خوشتان می‌آید شروع به خواندن نوشته‌های او می‌کنید و نکات مهم تولید محتوا را پیدا می‌کنید و سعی می‌کنید که آنچه یاد می‌گیرید را در نوشته‌های خود به کار بگیرید و در یک جمله “ازآنچه یاد می‌گیرید برای توسعه خود استفاده می‌کنید” برای این منظور بهتر است تمرین زیر را انجام دهید تا بهتر نکات مهم در تولید محتوا را تمرین کنید:

1_ 5 نویسنده صاحب سبک محتوا پیدا کنید که از خواندن نوشته‌هایشان لذت می‌برید

2_از هرکدام یک قطعه مطلب که از خواندن آن لذت می‌برید را پیدا کنید و انتخاب کنید

3_موارد موردعلاقه خود را از این پنج نمونه انتخاب نمودن و سپس به‌آرامی، کلمه به کلمه بخوانید.

مطالعه کنید که نویسنده چگونه این کارها را می‌کند:

جمله اول متن او چیست

قالب معرفی چگونه است

نحوه ساخت مقاله چگونه است

نحوه توسعه موضوع و ارائه ایده‌ها به چه شکل است

چگونه مقاله به پایان می‌رسد

نحوه دعوت برای اقدام (call to action) چگونه است

حالا شما امتحان کنید.

برای مارک شخصی خود مقاله یا پست وبلاگی بنویسید که شبیه به نمونه‌ای است که شما فقط مطالعه کرده‌اید. سعی کنید مقاله خود را به همین شکل قالب‌بندی کنید و از سبک نویسنده منتخب خود تقلید کنید.

این کار را برای هر نویسنده انجام دهید

این تمرین را برای چهار مقاله دیگر تکرار کنید. وقتی کار خود را تمام کردید، پنج مقاله از خود دارید که هرکدام به سبکی شبیه به یکی از نویسندگان موردعلاقه شما نوشته شده است.

این مقالات را مرور کنید.

یکی از ساده‌ترین نوشتن‌ها را انتخاب کنید و بیشتر “مثل شما” به نظر می‌رسد. باید صدا و یا کمی شبیه به شخصیت و سبک شما (نام تجاری شما) باشد.

مقاله ششم را با همین سبک بنویسید و یک تغییر کوچک ایجاد کنید تا بیشتر به صدای طبیعی خود برسید.

اجازه دهید شخصیت شما از راه خود، روش صحبت کردن شما، روش فردی شما برای دیدن جهان به دست آید. ممکن است ساختار نویسنده منتخب خود را حفظ کنید. یا ممکن است همچنان به استفاده از برخی از سبک‌های نویسنده ادامه دهید؛ اما شروع به ساختن خود کنید.

با هر مقاله‌ای که می‌نویسید، کمی بیشتر این سبک اتخاذ شده را تغییر دهید تا اینکه صدا برای شما منحصربه‌فرد به نظر برسد.

هدف شما این است که شخصی بگوید، “وقتی پست‌های شما را می‌خوانم ، می‌توانم صحبت‌های شما را بشنوم.” این صدا است و باید به‌اندازه شما بی‌نظیر باشد.

بی‌رحم باشید! حتی در مورد نوشته خودتان

هر قطعه محتوا باید یک نکته داشته باشد. فقط یک! این هم از دیگر نکات مهم در تولید محتوا است.

اولین کاری که باید هنگام ادغام برای نوشتن باید انجام دهید این است که بفهمید نکته اصلی شما چیست. بعد از نوشتن، دور اول ویرایش این است که مطمئن شوید که نوشتار شما همچنان در نقطه نقصان قرار دارد.

شما باید در مورد نوشته خود بی‌رحمانه عمل کنید. همان‌طور که ویلیام فاکنر می‌گوید، “عزیزان خود را بکشید.” هر کلمه، جمله یا پاراگرافی که این قانون را زیر پا بگذارد، باید حذف شود – مهم نیست که چقدر آن را دوست دارید.

 

عمق و طول باید مطابقت داشته باشد

دو مورد در مورد نوشتن وجود دارد و از نکات مهم در تولید محتوا است که خواننده مطلب آن را دوست ندارد.

_پوشش نادرست یک ایده و اضافه نکردن جزئیات به آن

_ ارائه شاخ و برگ بیش‌ازحد به یک نوشته

اینکه می‌خواهید نوشته شما کوتاه و یا طولانی باشد بستگی به خودتان و یا نظر کارفرمای شما دارد نکته‌ای که در این رابط اهمیت دارد “عمق” مطلب است.

برای پوشش موضوع خود زاویه‌ای بی‌نظیر پیدا کنید

 یکی از نکات مهم در تولید محتوا این است که هر بخش از مطالب دارای یک موضوع، یک POINT و یک SLANT است. حالا یعنی چه؟!

سرفصل

موضوع بحث یا گفتگو

نکته

یک ایده اصلی

سراشیبی

یک نقطه‌نظر خاص

ممکن است موضوعی را بنویسید که دیگر بازاریابان محتوا هم به در حال نوشتن آن هستند. بااین‌حال نباید آن را رها کنید. سعی کنید به ابعاد جدید موضوع خود نگاه کنید و نکات مهم در تولید محتوا را در نظر داشته باشید. سعی کنید نکته‌ای جدید بگویید. سعی کنید نکته جدیدی را بیان کنید یا زاویه‌ای منحصربه‌فرد برای صحبت در مورد موضوع پیدا کنید. در غیر این صورت، چیز دیگری را پیدا کنید تا در مورد آن صحبت کنید.

همان‌قدر که وقت صرف نوشتن می‌کنید صرف عنوان کنید

عنوان نویسی در مهم‌ترین نکات مهم در تولید محتوا است. شاید از تیتر تعجب کنید و بگویید ” حالا یه عنوانی می‌نویسیم دیگه مگه چه اهمیتی داره؟! ” منم در اوایل کار محتوا نویسی زیاد این جمله رو می‌گفتم و اهمیت نمی‌دادم ولی این موضوع مهم‌تر از این حرف‌ها است. حتی اگر عنوان با خوانندگان ارتباط نداشته باشد، حتی ارزشمندترین و جالب‌ترین مطالب نیز نادیده گرفته می‌شوند. عنوان شما باید علاقه ایجاد کند و اطلاعاتی را که افراد هنگام کلیک از طریق آن‌ها پیدا می‌کنند پیش‌بینی کند.

 

9 نوع عنوان که تمایل به عملکرد خوب دارند عبارت‌اند از:

 • موارد مفید یا جالب
 • برتر (لیست)
 • چگونه
 • بهترین
 • چرا
 • اخبار
 • اخبار فوری
 • اسرار
 • شماره بالا [لیست]

فقط 3 ثانیه وقت دارید

اولین جمله برای مخاطب بسیار اهمیت دارد که خواندن آن سه ثانیه زمان می‌برد. عنوان اصلی شما و اولین جمله شما می‌بایست خواننده را به‌آرامی وارد نکته اصلی مطلب کند.

مقدمه مطلب همان‌که گوگل آن را نگاه می‌کند

این همان چیزی است که روزنامه‌نگاران به آن “لید” می‌گویند. مقدمه از دیگر نکات مهم در تولید محتوا است.

برای مقالات بسیار کوتاه، این می‌تواند یک یا دو بند باشد. برای کتاب‌ها، این می‌تواند فصل اول باشد؛ اما برای بیشتر محتوا، این 100-600 کلمه اول است: مقدمه و نکته شما. مقدمه شما بدون اینکه زیاد طولانی باشد باید قانع‌کننده باشد.

انواع مقدمه‌ای که ازنظر محتوا عملکرد خوبی دارند:

_داستان جذاب

_واقعیت کمی شناخته‌شده

_دیدگاه مخالف

_وعده اطلاعات موجود در هیچ جای دیگر

_خبر فوری

تحقیق در مورد موضوعات را فراموش نکنید

از مهم‌ترین نکات مهم در تولید محتوا تحقیق و صفحه‌گذاری در مطالب است. مردم باید به شما و مطالبتان اعتماد کنند و این میسر نمی‌شود مگر با تحقیق در مورد موضوعی که می‌نویسید. اگر یک واقعیت یا چهره شگفت‌آور را ارائه می‌دهید، باید از آن نسخه پشتیبان تهیه کنید. منبع خود را تهیه کنید. اگر از کسی نقل‌قول می‌کنید یا به یک کتاب یا گزارش مراجعه می‌کنید، به آن پیوند دهید.

بستن مطلب به اندازه باز کردن آن مهم است

بستن موضوع را در نکات مهم در تولید محتوا دقت کنید. بستن به‌اندازه مقدمه مهم است. محتوای خوب می‌گوید چه کسی، چه چیزی، کجا، کی و چرا. محتوای عالی همچنین می‌گوید “پس چه”.

در پایان هر بخش از مطالب، نکته اصلی خود را خلاصه کنید، سپس به خوانندگان خود بگویید که چگونه از اطلاعات ارائه‌شده شما بهره مند می‌شوند.

سادگی همیشه بهترین است

پاراگراف کوتاه، جملات کوتاه و کلمات آسان قابل‌خواندن هستند؛ بنابراین سعی نکنید برنده جوایز نوشتن شوید. سعی کنید حداکثر هر پاراگراف بیشتر از 300 کلمه نباشد. هرچه مقاله را به لقمه‌های کوچک‌تری تقسیم کنید هضم آن برای مخاطب ساده‌تر است این اصل در غذا خوردن هم صدف می‌کند. شما بشقاب غذا را به یک‌باره می‌بلعید یا با قاشق و به‌آرامی می‌خورید؟!

ویرایش کنید ویرایش کنید ویرایش کنید

ویرایش نمودن محتوا از دیگر نکات مهم در تولید محتوا است. نوشتن خوب هرگز در پیش‌نویس اول اتفاق نمی‌افتد. پیش‌نویس اول معمولاً تلاش خوبی است برای فهمیدن چگونگی قرار دادن ایده‌های خود در کلمات. درنتیجه، آن‌ها تقریباً همیشه بد نوشته شده‌اند. برای همه نویسندگان.

نوشتن فوق‌العاده در مرحله ویرایش اتفاق می‌افتد؛ بنابراین وقتی می‌نویسید:

 • فقط ایده‌های خود را پایین بیاورید.
 • سریع بنویسید تا بتوانید با ایده‌های خود ادامه دهید.
 • سپس بهترین تلاش خود را برای ویرایش کنید.

و فقط برای یک دور ویرایش حل‌وفصل نکنید. برای نوشتن باکیفیت بالا، باید چندین دور از بررسی را طی کنید.

محتوای خود را به یک فرمت جدید تبدیل کنید

تبدیل یک محتوای نوشتاری به فرمتی دیگر مانند ترجمه محتوای “نوشته‌شده” در “رسانه جدید” است. عصر جدید که عصر تکنولوژی است و اسمارت فون ها جایگزین کامپیوترهای خانگی می‌شوند. مخاطب این‌گونه دستگاه‌ها تمایل دارند که سریع به آنچه خواهان آن هستند برسند. ضمن اینکه تماشای عکس و فیلم همیشه گویاتر از هزاران کلمه هست و گاهی از آن‌هم مهم‌تر. پس این مورد را نباید نادیده گرفت.

جمع‌بندی

آنچه در این مقاله آموختیم نکات مهم در تولید محتوا بود. یک تولیدکننده محتوای خوب لازم است نکات مهم در تولید محتوا را بداند و موارد زیر را به‌صورت فهرست‌وار در نظر داشته باشد تا بتواند محتوایی عالی و مخاطب پسند تولید کند:

 • همیشه در حال تحقیق و پژوهش باشد
 • منحصربه‌فرد باشید و از دیگران کپی نکنید
 • در مورد نوشته خود سخت‌گیر و دقیق و قاطع باشید
 • عمق و طول نوشته را در نظر داشته باشید
 • یک زاویه بی‌نظیر برای موضوع خود رد نظر داشته باشد
 • به نوشتن عنوان اهمیت داده و برای آن‌وقت بگذارید
 • جمله اول را بسیار با دقت و تیز بینانه بنویسد
 • مقدمه را درست و منطقی بنویسد
 • تحقیق در مورد موضوع خود را فراموش نکند
 • به جمع‌بندی مطلب خود اهمیت دهد
 • سادگی را همیشه اولویت خود قرار دهد
 • ویرایش کند
 • فرمت‌های مختلف محتوای خود را تهیه کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.