طراحی سایت , طراحی سایت ارزان , طراحی وبسایت , سئو

کسب‌وکاری رو به پیشرفت با انجام طراحی سایت

یکی از نیازهای کسب‌وکارهای امروز فارغ از هر نوعی که باشند انجام طراحی سایت است. در دنیای مدرن امروز هر کسب‌وکاری برای بهتر دیده شدن نیاز است در فضای مجازی حضوری فعال و همه جانبه داشته باشد.

لزوم آنلاین بودن

حضور آنلاین برای تجارت شما فراتر از راه‌اندازی وب سایتی است که حاوی نام شرکت شما و اطلاعات تماس با شما باشد. این شامل ایجاد یک نقطه تجاری مجازی است که در آن افراد می‌توانند اطلاعات مفیدی را در وب‌سایت شما پیدا کنند و از طریق شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی با شما تعامل برقرار کنند. غیرازاین تمامی موارد زیر بیانگر این واقعیت هستند که شما باید حضوری فعال در عرصه وب داشته باشید:

عصر دیجیتال عصر آنلاین بودن است

تسلط دیجیتالی باعث شده است تا افراد بیشتری برای جستجوی محصولات و خدمات موردنیاز خود به اینترنت اعتماد کنند. هر کسب‌وکار آنلاین که به‌طور مؤثر از این بستر استفاده نکند، خطر از دست رفتن فرصت‌های سودآور جدید را به دنبال دارد.

24 ساعته در دسترس باشید

اینترنت همیشه در دسترس است و می‌تواند شغل شما را در تمام طول روز به نمایش بگذارد. این امر باعث می‌شود مشتریان آینده‌نگر شما محصولات و خدمات شما را در هر ساعت از روز و از هر مکان پیدا کنند. اگر مشاغل خرده‌فروشی را اداره می‌کنید، فروشگاه آنلاین شما به صورت 24 ساعته قابل‌دسترسی خواهد بود و مشتریان می‌توانند هر زمان که بخواهند، به‌راحتی خرید خود را انجام دهند. این یک مزیت اساسی برای خرید آفلاین است که در آن باید منتظر ساعت کاری باشید.

برند سازی

حضور آنلاین قوی به شما امکان می‌دهد برند خود را بسازید و اعتبار لازم را برای جذب مشتری بیشتر به دست آورید. در کنار دستیابی به مشاغل شما به آسانی در دسترس، حضور آنلاین نیز به مشتریان خود راهی آسان می‌دهد تا اطلاعات بیشتری راجع به آنچه برای مشاهده ارائه می‌دهید کسب کنند.

تصویر مثبت

تعامل با مشتریان و دریافت بازخورد از آن‌ها از طریق بررسی‌های آنلاین و همچنین به‌طور مرتب به‌روز کردن پست‌های آنلاین، تصویر مثبتی برای کسب‌وکار شما ایجاد می‌کند. این نوع تصویر باعث می‌شود که مشتری‌های آینده‌نگر بتوانند با شما تجارت کنند و فروش شما را افزایش دهند.

بازاریابی مؤثر

حضور آنلاین، تجارت و فروش محصولات را برای شما آسان‌تر می‌کند. یک وب‌سایت طراحی‌شده و آموزنده به درستی و دارای محتوای نوشتاری، مشتریان را قادر می‌سازد تا از خرید آگاهانه استفاده کنند. وب یک بستر بازاریابی را فراهم می‌کند که روشی مقرون به‌صرفه برای دستیابی به مخاطبان وسیع‌تری نسبت به تکنیک‌های معمول بازاریابی فراهم می‌کند.

دسترسی

برای هر دو مشاغل کوچک و بزرگ ضروری است که از مزایای داشتن حضور قدرتمند وب استفاده کنند. جنبه‌هایی ازجمله الگوریتم‌های جستجوی پویا و شبکه‌های اجتماعی در روند سهولت در یافتن مشاغل مختلف به‌صورت آنلاین تأثیرگذار است. مشاغلی که تجارت آنلاین نداشته باشد، در فضای کسب‌وکار مدرن و رقابتی به‌عنوان غیر موجود در نظر گرفته می‌شود.

مشتریان از طریق موتورهای جستجو اطلاعات می‌گیرند و اینترنت منبع بی نظیری از داده‌ها است. شما گزینه استخدام متخصصانی را دارید که می‌توانند به شما کمک کنند بر اساس دانش آن‌ها از عواملی که از آخرین الگوریتم‌ها گرفته تا کدهای موتور جستجو وجود دارد، حضور آنلاین داشته باشید. بازاریابی تجارت شما به‌صورت آنلاین، وب‌سایت، سئو و استفاده استراتژیک از رسانه‌های اجتماعی را تشکیل می‌دهد.

ویژگی‌های یک طراح خوب

برای اینکه تمامی اهداف بالا از طراحی یک سایت محقق شود نیاز است که خود دانش کافی درزمینهٔ طراحی سایت و همچنین کلیه اصول و تکنیک‌های آن داشته باشیم و یا اینکه این کار را به فرد یا یک گروه متخصص بسپاریم. ویژگی‌های یک سایت خوب و یا دانش و اصولی که یک طراح سایت حرفه‌ای باید بداند می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

سازگاری با موبایل

هرچه بیشتر و بیشتر افراد از تلفن‌های همراه خود برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند، ایجاد یک وب‌سایت بهینه‌سازی شده موبایل تبدیل به یک ضرورت شده است. اولین قدم بررسی نحوه نمایش وب‌سایت موجود شما بر روی تلفن همراه است. برای پیدا کردن این موضوع می‌توانید از آزمایشگاه سایت موبایل Google استفاده کنید. اگر در حال حاضر به وب‌سایت شما امکان دسترسی به تلفن همراه وجود ندارد، می‌توانید با کمک سازندگان وب‌سایت تلفن همراه مبتنی بر وب، نسخه موبایل وب‌سایت خود را به‌صورت رایگان ایجاد کنید.

قابل‌دسترسی برای همه کاربران

یک وب‌سایت کاربرپسند نیز باید برای همه افراد اعم از نابینا، معلول یا افراد مسن قابل‌دسترسی باشد. این کاربران معمولاً برای دسترسی به اینترنت از دستگاه‌های خواننده صفحه استفاده می‌کنند. دستورالعمل‌های دسترسی به وب‌سایت 508، تکنیک‌های ساده طراحی وب را که می‌تواند برای اطمینان از دسترسی به وب‌سایت شما به‌راحتی به خوانندگان روی صفحه‌نمایش، برجسته شود، برجسته می‌کند و وب‌سایت شما را در دسترس مخاطبان بزرگ‌تری قرار می‌دهد.

معماری اطلاعات برنامه ریزی شده

چگونگی ساماندهی و ارائه اطلاعات در وب‌سایت شما برای قابلیت استفاده خوب بسیار مهم است. بااین‌حال، اغلب مورد غفلت قرار می‌گیرد. امروزه حتی اهمیت بیشتری یافته است زیرا وب‌سایت‌ها طیف گسترده‌ای از اطلاعات و منابع را برای جذب بازار هدف خود ارائه می‌دهند. بخش‌ها و دسته‌بندی‌های وب‌سایت خود را با دقت برنامه‌ریزی کرده و اطلاعات را به گونه‌ای ارائه دهید که پیدا کردن آن برای کاربران آسان باشد. همیشه از منظر کاربران خود فکر کنید. این امر به‌ویژه در صورت ارائه مطالب زیادی در وب‌سایت شرکت شما دارای اهمیت است.

محتوا به خوبی قالب‌بندی شده که مرور اجمالی آن ساده باشد

امروزه کاربران وقت آن را ندارند که مقابل متن‌ها طولانی برخی از سایت‌ها بنشینند و ساعت‌ها وقت خود را برای خواندن متن‌های طولانی به هدر دهند. حال شما تصور کنید این دسته از کاربران با یک صفحه محتوای دسته‌بندی نشده و شلوغ و گیج‌کننده روبه‌رو شوند! نتیجه آن می‌شود خروج و پرش از سایت شما که این برای وب‌سایت شما اصلاً موضوع جالبی نخواهد بود.
کاربران تمایل دارند سریعاً قسمت‌های اصلی صفحه را اسکن کنند تا مشخص شود آیا این به نیازهای آن‌ها مربوط است یا خیر. مهم است که محتوای خود را با توجه به این موضوع قالب‌بندی کنید. استفاده صحیح از عناوین، زیر عنوان‌ها، پاراگراف‌ها، بولت ها یا لیست‌ها به شکسته شدن متن کمک می‌کند و اسکن را برای خوانندگان آسان می‌کند.

سرعت بارگیری سریع سایت

هیچ‌چیز برای بازدیدکنندگان وب‌سایت آزاردهنده‌تر از وب سایتی نیست که بارگیری آن طولانی شود. در حقیقت، سرعت آهسته یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که بازدیدکنندگان وب‌سایت را ترک می‌کنند. اطمینان از بارگیری وب‌سایت شما در طی 4 تا 6 ثانیه برای قابلیت استفاده خوب مهم است. همچنین در رتبه‌بندی موتور جستجو شما تأثیر می‌گذارد.شما می‌توانید از ابزار رایگان مانند Pingdom برای آزمودن سرعت وب‌سایت خود استفاده کنید و درباره آنچه می‌توانید برای بهبود سرعت خود ارائه دهید، پیشنهاد دهید.

افزونه‌ها و ابزارک های مختلفی برای وب‌سایت ازجمله ردیابی وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی را وجود دارد که یکی از رایج‌ترین عواملی است که بر سرعت وب‌سایت تأثیر می‌گذارد. سعی کنید استفاده از آن‌ها را محدود کنید و فقط از مواردی که کاملاً ضروری است استفاده کنید.

همچنین یکی از اصلی‌ترین دلایلی که بازدیدکنندگان سایت شما را ترک می‌کنند. انتظارات مشتری در سال‌های اخیر بسیار تغییر کرده است. یک مشتری معمولی فقط برای چند ثانیه صبر می‌کند تا صفحه شما بارگیری شود، پس‌ازآن آن‌ها به‌احتمال‌زیاد به سایت رقیب سفر می‌کنند و هرگز دیگر از آن بازدید نمی‌کنند.

سازگاری مرورگر

سازگاری مرورگر را می‌توان به راحتی نادیده گرفت. حتی وب‌سایت‌های برخی از معتبرترین شرکت‌ها به دلیل غفلت از این مشکل رنج می‌برند. این برای برندسازی بد است و بر قابلیت استفاده وب‌سایت تأثیر منفی دارد. اگرچه مرورگرهای مدرن تکامل‌یافته و کارآمدتر شده‌اند، اما هنوز هم برخی از مغایرت‌ها در تفسیر وب‌سایت توسط مرورگرهای مختلف وجود دارد. این مهم است که اطمینان حاصل شود وب‌سایت شما در تمام مرورگرهای اصلی مانند Chrome، Internet Explorer، Firefox، Safari و Opera به‌طور مداوم ظاهر می‌شود و رفتار می‌کند.

پیمایش کارآمد

پیمایش خوب یکی از مهم‌ترین جنبه‌های قابلیت انجام طراحی سایت است. منوهای ساده HTML یا JavaScript تمایل دارند که به بهترین نحو کار کنند و در تمام مرورگرها و سیستم‌عامل‌ها سازگار به نظر می‌رسند.

برای ناوبری نیز بدون عطف از اهمیت برخوردار است. سعی کنید تعداد موارد فهرست را تا حد امکان محدود کنید. یک منوی کشویی یا ناوبری فرعی ممکن است در سایت‌های بزرگ با بخش‌ها و صفحات زیادی بهتر کار کند.

پیشرفت در DHTML و کتابخانه‌های JavaScript مانند Motools و Ajax همچنین درهای بسیاری از امکانات جدید برای ایجاد سیستم‌های ناوبری نوآورانه را باز کردند.

رسیدگی خوب به خطاها

شما کمتر سایتی را می‌توانید پیدا کنید که با انجام طراحی سایت خطا و باگ نداشته باشد. مهم داشتن باگ نیست مهم مدیریت و برطرف نمودن درست و به‌موقع این خطاها می‌باشد. دستیابی به رسیدگی خطای خوب در انجام طراحی سایت و توضیحات پیام‌های روی صفحه برای قابلیت استفاده خوب بسیار مهم است؛ اما اغلب نادیده گرفته می‌شود.

برای دریافت مشاوره طراحی وب سایت یا آنالیز رایگان سایت فعلی خود با ما تماس بگیرید.
تماس بگیرید

انواع سایت‌ها از نظر کاربرد

وب‌سایت تجارت الکترونیک یا سایت‌های فروشگاهی

وب‌سایت تجارت الکترونیکی وب سایتی است که مردم می‌توانند مستقیماً محصولاتی را از آن خریداری کنند. احتمالاً قبلاً از تعدادی وب‌سایت تجارت الکترونیکی استفاده کرده‌اید ، بیشتر مارک‌های بزرگ و تعداد زیادی از آن‌هایی که کوچک‌تر هستند از این دسته هستند. هر وب سایتی که شامل سبد خرید و راهی برای ارائه اطلاعات کارت اعتباری برای خرید باشد ، در این دسته قرار می‌گیرد.

اگر می‌خواهید یاد بگیرید که چگونه یک وب‌سایت برای تجارت خود راه‌اندازی کنید و قصد دارید محصولات خود را از طریق سایت به فروش برسانید ، این نوع وب سایتی است که باید بسازید. برخی مراحل خاص که حتماً هنگام ساختن وب‌سایت تجارت الکترونیک شامل سرمایه‌گذاری در نرم‌افزار تجارت الکترونیک و گرفتن گواهینامه SSL خود برای اطمینان از اینکه مشتریان شما می‌توانند با اطمینان پرداخت کنند ، وجود دارد. و لازم است مطمئن شوید که طراحی وب و کپی شما با هدف اصلی سایت در ذهن ساخته شده است: فروش.

وب‌سایت تجاری مانند وب‌سایت‌های شرکتی

وب‌سایت تجاری هر وب سایتی است که به نمایندگی از یک تجارت خاص اختصاص دارد. باید مانند تجارت (همان آرم و موقعیت‌یابی) مارک گذاری شود و انواع محصولات و / یا خدماتی را که تجارت ارائه می‌دهد ارتباط برقرار کند.

در حال حاضر ، هر کسب‌وکار در این حوزه باید یک وب‌سایت داشته باشد. این یک انتظار گسترده است هر مشتری بالقوه‌ای که با آن‌ها روبرو می‌شوید ، فقط فرض می‌کند که اگر کسب‌وکار شما را به دنبال کسب اطلاعات بیشتر Google کنند ، یک وب‌سایت پیدا می‌کنند. و اگر این‌گونه نباشند ، باعث می‌شود مشاغل کمتر حرفه‌ای یا غیرقانونی به نظر برسند.

وب‌سایت‌های تجارت الکترونیکی وب‌سایت‌های تجاری هستند ، اما همچنین ممکن است وب‌سایت‌های تجاری وجود داشته باشند که هیچ‌چیزی را به‌طور مستقیم نمی‌فروشند ، بلکه بازدیدکنندگان را ترغیب می‌کنند تا برای کسب اطلاعات بیشتر (وب‌سایت تولید لید) در تماس باشند یا در صورت وجود به فروشگاه بیایند. هدف این دسته از سایت هاعلاقه مند کردن مخاطبین به مشتری شدن است.

وب‌سایت‌های شخصی یا پورتفولیو

برخی از وب‌سایت‌ها برای کسب درآمد نیستند. برخی از وب‌سایت‌ها که با عنوان وب‌سایت‌های شخصی یا نمونه کار شناخته می‌شوند فقط برای این موضوع هستند که درواقع ایده‌ها، رزومه و نمونه کارهای متقاضیان کار را به کارفرمایان نشان دهند.

وب‌سایت‌های محتوا محور

این دسته از سایت‌ها برای این موضوع دایر می‌شوند که مطالبی را به مخاطبین خود آموزش دهند و یا خبری را به آن‌ها برسانند. یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سایت‌ها هستند و اکثر خوانندگان به راحتی با این دسته سایت‌ها ارتباط می‌گیرند.

طراحی سایت

جمع‌بندی انجام طراحی سایت

قابلیت استفاده وب‌سایت در موفقیت یک وب‌سایت نقش اساسی دارد. قابلیت استفاده خوب به شما کمک می‌کند تا یک تجربه یکپارچه برای بازدیدکنندگان فراهم کنید و شانس موفقیت شما را بهبود می‌بخشد. این یکی از عواملی است که یک وب‌سایت طراحی حرفه‌ای را از بقیه جدا می‌کند. در بالا چند ویژگی قابلیت استفاده وجود دارد که هر وب‌سایت باید نمایش دهد. این می‌تواند به موفقیت وب‌سایت شما کمک کند. درواقع ما با بیان این ویژگی‌ها قصد داریم تا به شما بگوییم که پروسه طراحی سایت دارای ریزه‌کاری‌های بسیاری است که لازم است به درستی انجام شود و در این مورد استفاده از طراحان خوب و یا کمک و مشاوره از آن‌ها می‌تواند مؤثر باشد.

منابع:

https://www.socialmediatoday.com/content/web-design-11-characteristics-user-friendly-website

https://www.bluleadz.com/blog/bid/68850/5-elements-of-a-modern-website-design

https://quartsoft.com/blog/201510/importance-online-presence-business

نمونه کارهای طراحی سایت