خدمات گرافیک و چاپ

خدمات گرافیک و چاپ شامل مجموعه از کارهایی است که طراحان گرافیک برای هویت بخشیدن به یک نام تجاری انجام می‌دهند و طیف وسیعی از خدمات را شامل می‌گردد. بدون گرافیک و بدون وجود طراحان گرافیک نه‌تنها برند شما خسته‌کننده و کسالت‌آور است بلکه تمام پیرامون ما هیچ زیبایی نخواهد داشت. در ادامه می‌خواهیم یکی از مهم‌ترین خدمات شرکت‌ها یعنی طراحی گرافیک را بیشتر باز کرده و به شرح وظایف و عملکردهای یک طراح گرافیک بپردازیم.

طراحی گرافیک

طراحی لوگو

لوگوی یک شرکت پایه و اساس آن برند است. به‌عبارت‌دیگر چهره شرکت است. لوگو اولین چیزی است که مشتری از شرکت و سازمان شما می‌بینند و به‌نوعی معرف کسب‌وکار و تجارت شما هستند. یکی از خدمات گرافیک و چاپ طراحی لوگو است.

طراحی ست اداری

به مجموعه‌ای ملزومات چاپی که هر شرکت یا سازمان نیاز دارد ست اداری گفته می‌شود و می‌تواند شامل سربرگ آ 4، سربرگ آ 5، کارت ویزیت شرکتی، کارت پرسنلی، یادداشت، انواع پاکت نامه، فاکتور اختصاصی، کاور سی دی، صفحه نمایش و… باشد.
داشتن یک ست اداری زیبا می‌تواند هویت زیبا و جذابی را برای شرکت ایجاد کند که می‌تواند در نظر مشتری هم تأثیرگذار باشد. یک ست اداری می‌تواند حاوی لوگو شرکت یا سازمان و رنگ مخصوص به آن سازمان و یا برند در کنار اطلاعات تماس آن باشد.

طراحی کاتالوگ و بروشور

دفترک یا بروشور یا کاتالوگ با تعداد صفحات محدود است که هدف آن دادن اطلاعات به مخاطب در مورد کالا، محصول، خدمات و… است. بروشور بیشتر برای تبلیغات به کار می‌رود. نکته‌ای که در مورد کاتالوگ وجود دارد این است که جنبه تبلیغاتی آن از بروشور بیشتر است و از ذکر جزئیات در آن خودداری می‌شود.

طراحی پوستر

پوستر یا دیوارکوب صفحاتی کاغذی در ابعاد بزرگ هستند که برای نصب روی دیوار یا در هر جای دیگر تعبیه شده‌اند که روی آن‌ها به اقتضاء موضوع به‌کارگیری می‌تواند متن، عکس، طرح، نقاشی و… باشد. پوسترها می‌تواند دارای اهداف مشخص

طراحی بیلبورد

بیلبورد یا آگهی‌نما یکی از اشکال تبلیغاتی است که به تابلوهای بزرگ اطلاق می‌گردد که نمایش محصول و یا خدمات یک شرکت یا انجام می‌دهد. بیلبوردها می‌تواند جنبه تبلیغاتی، آموزشی و یا اطلاع‌رسانی داشته باشند.

طراحی اسلایدر

اسلایدر به مجموعه تصاویری گفته می‌شود که بر رساندن مفهوم چیزی برای کاربران دلالت دارند. این تصاویر که در بعد تبلیغاتی می‌تواند بسیار اثرگذار باشد می‌تواند یکی از بهترین تبلیغات محیطی در یک سایت باشد. به کمک اسلایدرها می‌توان بسیاری از مضامین را انتقال داد برای مثال می‌توان برای معرفی فعالیت‌های یک شرکت و یا محصولات یک فروشگاه اینترنتی می‌توان از آن استفاده بهینه نمود.

طراحی سایت

طراحی سایت در گرافیک به مفهوم طراحی قالب سایت است؛ که درواقع در هویت بصری سایت تأثیر مهمی دارد. طراحی قالب یک سایت از دو بخش رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX) تشکیل می‌شود. وقتی مشتریان و مخاطبان وارد سایتی می‌شوند در نگاه اول هویت بصری و گرافیکی یک سایت است که توجه آن‌ها را جلب می‌کند اگر این هویت زیبا، جذاب و درخور نگاه بیننده باشد بیننده مطمئناً دوباره به آن سایت بازخواهد گشت ولی اگر زیاد جالب نبوده و متناسب با مخاطبین سایت نباشد باعث از دست دادن مخاطب و مشتری یک برند می‌گردد.

گرافیک

طراحی UI / UX

رابط کاربری (UI) هر چیزی است که کاربر برای استفاده از یک محصول یا خدمات دیجیتالی با آن در تعامل است. این شامل همه چیز از صفحه نمایش و صفحه نمایش لمسی ، صفحه کلید ، صداها و حتی چراغ‌ها می‌شود.
تجربه کاربری یا UX درنتیجه پیشرفت UI تکامل‌یافته است. هنگامی‌که چیزی برای تعامل کاربران وجود داشت ، تجربه آن‌ها چه مثبت ، چه منفی و چه خنثی باعث تغییر احساس کاربران در مورد آن تعامل‌ها شد.

رابط کاربری سایت

همان‌طور که در قسمت قبل گفته شد طراحی رابط کاربری سایت در جذب مخاطب اهمیت زیادی دارد. چه بسیارند سایت‌هایی که محتوای ارزشمندی دارند ولی چون رابط گرافیکی خوبی ندارند و ظاهر چندان زیبایی ندارند به چشم نمی‌آیند.

رابط کاربری موبایل

طراحی رابط کاربری موبایل مربوط به اپلیکیشن موبایل است که با ارائه سبکی خوب در طراحی المان‌های گرافیکی آن ، برنامه موبایل را برای مخاطب جذاب‌تر و زیباتر می‌کند.

طراحی تراکت

تراکت‌ها تکه کاغذهای کوچکی هستند که از کاغذ آ 4 کوچک‌تر هستند و برای تبلیغات توسط فرد یا افرادی بین مردم توزیع می‌گردد. تراکت‌ها یکی از شیوه‌های آشناسازی مخاطب با یک شرکت و یا کسب‌وکار است و در آن علاوه بر خدمات و محصولات شرکت و یا کسب‌وکار اطلاعاتی ازجمله آدرس و شماره تلفن و آدرس شبکه‌های اجتماعی برند درج می‌گردد.

طراحی اینفوگرافیک

اینفوگرافیک ها که از دو واژه information و graphic تشکیل شده است طرح واره هایی هستند که استفاده‌های وسیعی به‌خصوص در دنیای وب و شبکه‌های اجتماعی دارند. اینفوگرافیک ها برای دادن اطلاعات، آموزش، دادن آمار و… به کار می‌روند. همچنین یکی از روش‌های جذب مخاطب برای یک سایت و یا صفحه اجتماعی اینفوگرافیک ها هستند که تأثیر خوبی در تبدیل مخاطب به مشتری دارند. چراکه از متن‌ها طولانی گویاتر و جذاب‌تر هستند.

طراحی بنر سایت

برنوشته‌ها از دیگر اشکال محتوای گرافیکی هستند و یکی دیگر از خدمات گرافیک و چاپ! بنرها در سایت، شبکه‌های اجتماعی و انواع پیام‌رسان‌ها قرار می‌گیرند و وظیفه آن‌ها انتقال اطلاعات به مخاطبین است. این اطلاعات می‌تواند درزمینهٔ سایت باشد و یا معرفی یک محصول یا خدمت به گروهی از مخاطبین و با طراحی عالی و گرافیک بنر می‌توان انتظار داشت که پل خوبی برای تبدیل نمودن یک مخاطب به یک مشتری دائمی شود.

طراحی پست و استوری اینستاگرام

همه ما با شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنایی داریم. امروزه کمتر کسی است که در مورد این پلتفرم اطلاعی نداشته باشد مخصوصاً اینکه صاحب کسب‌وکاری آنلاین بوده و یا اینکه در این شبکه اجتماعی دارای فعالیت باشد. این شبکه اجتماعی مخصوص اشتراک‌گذاری عکس و فیلم برای مخاطب است و وسیله‌ای برای کسب و درآمد از این راه!
طراحی پست اینستاگرام و استوری ها برای کسب‌وکارهایی که نوپا هستند می‌تواند بسیار اهمیت پیدا کند. چراکه می‌توان به‌وسیله آن مخاطبین را به سمت صفحه خود کشاند و آن‌ها را علاوه بر تبدیل نمودن به دنبال کننده به یک مشتری دائمی و پروپاقرص تبدیل نمود.
حال در اینجا صفحه‌ای را تصور کنید که دارای پست‌های متحدالشکل و زیبا و همین‌طور استوری های با گرافیک فوق‌العاده باشد. آیا می‌شود همچنین صفحه‌ای را دنبال نکرد؟!

طراحی کاراکتر

کاراکترهای گرافیکی از دیگر مواردی است که در دسته خدمات گرافیک و چاپ دسته‌بندی می‌شود. کاراکترهای گرافیکی در مواردی مثل ساخت انیمیشن و موشن گرافیک می‌تواند استفاده شود.

طراحی موشن گرافیک و تیزرهای تبلیغاتی

یکی از روش‌های تبلیغات و یکی از اشکال ویدئو مارکتینگ استفاده از موشن گرافیک است. موشن گرافیک از دو واژه موشن و گرافیک تشکیل گردیده است و به معنی گرافیک حرکت می‌باشد. در یک موشن گرافیک، گرافیست با بهره‌گیری و تلفیق هنر و تکنولوژی و استفاده از عناصر گرافیکی و کاراکترهای جذاب و همچنین استفاده از صداها محتوای گرافیکی جذابی خلق می‌کند که در حافظه بصری مخاطب برای همیشه ماندگار می‌گردد و باعث ارتقاء برند و درنهایت اعتماد و به خاطر آوری کسب‌وکار موردنظر می‌شود.

جمع‌بندی خدمات گرافیک و چاپ

خدمات گرافیک و چاپ بسیار اهمیت دارد. چراکه دنیای بدون گرافیک دنیای جذابی نخواهد بود. روزنامه‌ها، مجلات، تابلوها، بنرها، پوسترها، سایت‌ها همه و همه به کمک هنر گرافیک زیباتر و جذاب‌تر می‌شوند.